توری مرغی و استفاده های آن

نصب توری مرغی، این یکی فقط مخصوص افراد خوش ذوق و با سلیقه است که می‌خواهند از محیط زندگی خود لذت ببرند. کسانی که به محیط زندگی واقعا اهمیت می‌دهند و اهمیت دکوراسیون و فضای زندگی بر روان انسان را به خوبی می‌دانند. یا این که زیبایی را دوست دارند و دوست دارند یک پاسیوی بی نقص داشته باشند. یک پاسیوی زیبا و دست و حسابی فرق یک خانه معمولی با یک خانه فوق العاده و زیباست که آدم از زندگی در آن می‌تواند احساس لذت و آرامش کند.

فواید نصب توری مرغی در پاسیو

1 – پرنده‌ها تشریف نیاورند:

اولین و معروف ترین فایده نصب توری مرغی این است که باعث می‌شود پرندگان مختلف به داخل آن نیایند. آمدن پرنده‌ها به داخل فضای پاسیو اصلا اشکال ندارد، البته اگر آن‌ها جلوی خودشان را بگیرند که در این قسمت خرابکاری نکنند و فضله نیندازند. اگر پرندگان به توالت معتقد بودند این مشکل بین انسان‌ها و پرندگان و پاسیو حل می‌شد. البته غیر از این موضوع بسیاری از مردم از سر و صدا کردن کبوتر‌ها در ساعات اولیه صبح هم شکایت دارند. چون پرندگان و مخصوصا کبوتر به صبح زود پاشدن اعتقاد زیادی دارند ولی بسیاری از انسان‌ها چنین اعتقادی ندارند.

2 – پرنده‌ها تشریف نبرند:

یکی دیگر از استفاده‌های توری مرغی در پاسیو‌ها برای کسانی است که دوست دارند در فضای پاسیو پرنده نگهداری کنندو البته این مورد به پاسیوهای عمومی‌ساختمان اختصاص ندارد. در بعضی از نقشه‌های ساختمان‌ها اینطور تعبیه شده که فضایی را برای پاسیو در نظر گرفته اند که قابلیت تزئین و حتی نگهداری پرندگان در آن هست. نگهداری پرنده در پاسیو شور و نشاط زیادی به همراه می‌آورد. بعضی اوقات دیده می‌شود از طریق ارتباط با پرندگان شلوغ و پر سر و صدا به جنگ با موضوع افسردگی هم می‌روند و در بسیاری از موارد غلبه بر افسردگی هم صورت می‌گیرد.

3- نور محیط حفظ شود:

این موضوع خیلی مهم است. نصب توری مرغی علاوه بر این که از آمد و شد پرندگان جلوگیری می‌کند در عین حال ساختمان را از نور روز و هوای تازه هم بهره مند می‌کند.

4- کاهش دید از بیرون:

علاوه بر همه منافعی که برای نصب توری مرغی در پاسیو‌ها ذکر کردیم این موضوع را هم باید اضافه کرد. اکثر خانه‌ها در محیط پاسیو هم یک یا دو پنجره دارند. نصب توری در این مکان‌ها نه آنچنان اما تا حدی دید از بیرون را نسبت به محیط داخل آن محدود می‌کند. مخصوصا اگر توری چشمه‌های ریزتری داشته باشد.

5- استفاده مناسب تر از حیاط خلوت:

اگر منزل شما دارای محیطی به نام حیاط خلوت است، پیشنها می‌کنیم از نصب توری مرغی در آن غافل نشوید. این کار دست شما را برای زیباسازی محیط زندگی تان باز می‌کند و شرایط را برای هر چه خصوصی تر کردن این فضا فراهم می‌کند.

انواع و دسته بندی‌های مختلف توری مرغی

عمدتا توری مرغی به دو صورت گالوانیزه و پلاستیکی در بازار موجود است. چیزی که باعث می‌شود انواع و اقسام این توری را بتوان تقسیم بندی کرد هم جنس آن است و هم سنگی و چگالی آن. یکی از موراد دیگر که این توری را به انواع و اقسام مختلف تبدیل می‌کند اندازه و شکل آن هم هست. به سوراخ‌های وسط توری مرغی چشمه‌های توری هم گفته می‌شود. اندازه این چشمه‌ها هم بر حسب نیاز ممکن است متفاوت باشد. ولی به طور کلی بیشترین نوع آن که برای پاسیو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد همان نوع زیر چشمه آن است. یعنی سوراخ‌های آن کوچک تر از بقیه انواع آن است نه این که کلا ریز باشد.

انواع توری مرغی که از فلز گالوانیزه ساخته می‌شود به دو دسته گالوانیزه سنگین و سبک تقسیم می‌شود. البته از یک لحاظ دیگر هم دسته بندی می‌شود و آن هم سنگین و سبک بودن آن است.

انواع توری مرغی پلاستیکی و توضیحات آن

توری مرغی و استفاده های آن

این نوع از توری مرغی تنوع بالایی دارد و در جاهای بسیاری کاربرد دارد. تقریبا می‌توان گفت به دلیل سبکی و این که دارای رنگ بندی است طرفدار بیشتری در بین صاحبان ساختمان‌ها دارد. بیشتر اوقات از رنگ سبز آن استفاده می‌شود اما رنگ بندی آن متفاوت است و در رنگ بندی‌های آبی و زرد و قرمز هم در بازار قابل تهیه است. ولیکن چون مردم همانی را که چشمشان دیده است را می‌خواهند بیشتر شاهد این هستیم که سبزش را می‌خواهند و به ما سفارش می‌دهند.

چیزی که باعث دسته بندی توری پلاستیکی می‌شود نوع و شکل چشمه‌های آن هم هست. به این ترتیب که در اشکال 4 ، 5 و 6 ضلعی در بازار یافت می‌شود. اما زیباترین آن‌ها که معمولا خیلی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد مدل 6 ضلعی یا همان لانه زنبوری آن است. توری مرغی 6 ضلعی از آن جهت که کمی‌متفاوت تر و زیباتر است زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طول انواع رول‌های توری مرغی پلاستیکی معمولا سی متری است. البته این بدین معنی نیست که در محیط‌هایی که بیشتر از 30 متر طول دارد دو تکه می‌شود. سازندگان توری مرغی پلاستیکی می‌توانند بر حسب نیاز بیشتر از این مقدار طول را هم تولید کنند.

یکی از معایب توری مرغی پلاستیکی این است که مقاومت آن نسبت به انواع توری فلزی و گالوانیزه کمتر است. البته این طبیعی است، در محیط‌هایی که نیاز به مقاومت بیشتر باشد نباید از توری مرغی پلاستیکی استفاده کرد.

اما سازندگان توری مرغی این مشکل را نیز حل کرده اند. بعضی از انواع این مدل توری وجود دارد که مقاومت بیشتری دارد و دلیل آن هم مواد خاصی است که به این نوع توری پلاستیکی افزود می‌شود.

سازندگان در این موراد از یو وی استفاده می‌کنند که این کار باعث می‌شود مقاومت توری پلاستیکی در برابر نور خورشید بالا تر رود و عمر طولانی تری نسبت به بقیه انواع داشته باشد. البته نا گفته نماند که استفاده از این روش بر قیمت توری مرغی پلاستیکی می‌افزاید.

عرض انواع توری مرغی پلاستیکی که تولید می‌شود از 90 سانتی متر تا دو متر متفاوت است.

گفتنی است که توری مرغی پلاستیکی مانند هم ماده پلاستیکی دیگر می‌تواند از مواد نو و مواد بازیافتی باشد. این مورد هم از جمله مواردی است که روی قیمت آن تاثیر می‌گذراد. مورادی که توری مرغی پلاستیکی از مواد نو تشکیل نشده باشد امکان زودتر خراب شدن، ترک خوردن و خشک شدن در آن زیاد است. معمولا سازه‌های پلاستیکی که از مواد اولیه نو و غیر بازیافتی تشکیل شده اند نرم تر و قابل انعطاف تر هستند.

انواع توری مرغی گالواننیزه

توری مرغی فلزی معمولا بر دو نوع است، گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد. معمولا کیفیت کار توری مرغی گالوانیزه گرم بهتر و بالاتر از گالوانیزه سرد است. این گرم بود گالوانیزه باعث طول عمر آن می‌شود و از این جهت اقتصادی تر است. به قول یک ضرب المثل انگلیسی ما هنوز آنقدر پول دار نشده ایم که جنس ارزان استفاده کنیم. گالوانیزه گرم کمی‌از سایر انواع خود گران تر است اما در کل به نسبت زمان استفاده از آن بصرفه تر است.

در این مورد هم مانند توری مرغی پلاستیکی عرض آن‌ها معمولا از 90 سانتی متر تا 2 متر تنوع دارد. طول آن هم معمولا 5 متری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.