پوشاندن درز انقطاع و بستن درز انقطاع

بستن درز انقطاع ساختمان

بستن درز انقطاع ساختمان و پوشاندن درز انقطاع یکی از خدمات مختلی است که تیم سازه لوکس به شما ارائه می‌دهد. بستن درز انقطاع ساختمان ططبق قوانینی که امروزه در کار ساختمان سازی وجود دارد، حتماً باید در پایان کار ساختمان انجام شود.

تیم سازه لوکس کار بستن درز انقطاع ساختمان و پوشاندن درز بین ساختمان‌ها را با طناب و بدون نیاز به داربست انجام می‌دهد. برای کار پوشاندن و بستن درز انقطاع ساختمان روش‌های مختلفی وجود دارد که در این مطلب آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برای استفاده از خدمات تیم سازه لوکس در خصوص بستن درز انقطاع و پوشانن کامل درز انقطاع، با شماره تلفن 09300113577 تماس بگیرید.

یه صورت معمول برای بستن درز انقطاع از ورق گالوانیزه استفاده میشود. البته این متریال بسته به نمای ساختمان ممکن است تغییر کند. در این بین دو موضوع مهم است:

1- زیبایی نمای ساختمان

2- کارایی که از آب بندی نمای ساختمان یا بستن درز انقطاع نیاز داریم

3- هنگام زمین لرزه

4- لانه نکردن پرندگان در بین فاصله ساختمان

بستن درز انقطاع

درز انقطاع ساختمان چیست؟

وقتی دو ساختمان در کنار هم ساخته میشوند معمولا کاملا به هم نمیچسبند. این موضوع دلایل مختلفی دارد و بیشتر به خاطر مسائل مهندسی و حریم ملکی است. به هر حال دلیل هر چه که باشد این درز و فضای خالی بوجود می آید و ممکن است نمای ساختمان را از زیبایی و ایمنی محروم کند.

درز انقطاع ساختمان درواقع به فاصله ای گفته می‌شود ک در طی ساختمان سازی بین دو ساختمان مجاور هم در نظر گرفته می‌شود. درواقع این فاصله برای این است که به هنگام زلزله، خرابی ها و صدمات ناشی از وقوع زلزله به حد پایینی از خود برسد. اما وجود درز انقطاع میان ساختمان‌ها باعث نازیبایی شکل شهر می‌شود؛ به همین خاطر است که شهرداری بستن درز انقطاع را به عنوان یک قانون تصویب کرد. درواقع این قانون به این‌صورت است که تا درز انقطاع ساختمان پوشانده نشود، گواهی پایان کار برای اتمام کار ساخت و ساز ساختمان صادر نمی‌شود. شما می‌توانید برای بستن درز انقطاع ساختمان با ما تماس بگیرید. ما به شما بهترین روش پوشاندن درز انقطاع را پیشنهاد خواهیم داد.

درز انقطاع ساختمان هنگام زلزله چه کاری انجام میدهد؟

یکی دیگر از کاربردهای این فاصله بین ساختمان این است که در هنگام زلزله بین دو ساختمان فاصله بیندازد و کاری کند لرزش ها به ساختمان مجاور منتقل نشود.
گرچه ممکن است به نظر یک نقص بیاید که زیبایی ساختمان را کم می کند ولی باید این را بدانید که یک تکنیک مهندسی در سازه ها ست این تکنیک باعث می شود که تلفات زلزله کمتر شود.

حال که این فاصله باید باشد و حتما لازم است باید از مخاطرات آن جلوگیری کرد. برای این کار آن را با ورق گالوانیزه یا توری مرغی میپوشانند.

بستن درز انقطاع ساختمان

بستن درز انقطاع ساختمان

علت بستن درز انقطاع و پوشاندن فاصله بین دو ساختمان

یکی دیگر از دلایلی که برای پوشاندن درز انقطاع وجود دارد، جلوگیری از لانه سازی پرندگان در فاصله بین دو ساختمان است. لانه سازی پرندگان در درز انقطاع ساختمان باعث ایجاد سر و صدا می‎شود که این سر و صدا ها باعث آزار و اذیت ساکنین ساختمان می‌شود.

فضولات پرندگان نیز علاوه بر اینکه باعث به وجود آمدن بوی بد در محیط می‌شود، باعث جمع شدن حشرات در درز بین ساختمان نیز می‌شود. جمع شدن حشرات و بوی نامطبوع فضولات پرندگان نتیجه ای جز آزار و اذیت ساکنین ساختمان دربر ندارد.

روش های بستن درز انقطاع ساختمان چیست؟

به طور کلی 2 روش برای بستن درز انقطاع بدون داربست وجود دارد:

  1. بستن درز انقطاع ساختمان با ورق گالوانیزه
  2. پوشاندن دز انقطاع ساختمان با توری مرغی

روشی که مورد قبول شهرداری است، روش اول یعنی پوشاندن درز بین ساختمان با ورق گالوانیزه ضد زنگ است. تثبیت ورق های گالوانیزه روی درز انقطاع ساختمان توسط پیچ و رولپلاک انجام می‌شود. پیچ و رولپلاکی که برای نصب ورق گالوانیزه برای عملیات بستن درز انقطاع ساختمان استفاده می‌شود نیز گالوانیزه و ضد زنگ است. ضد زنگ بودن آن باعث می‌شود که پیچ ها تحت شرایط آب و هوایی مثل باران و رطوبت هوا هیچ‌ موقع زنگ نزنند و به صورت با ثبات ورق ها را روی درز انقطاع نگه دارند.

روش دوم پوشاندن درز انقطاع، روش استفاده از توری مرغی است که جلوی مزاحمت پرنده ها را می‌گیرد. در این روش درز انقطاع فقط با توری مرغی بسته می‌شود که البته این روش، از نظر شهرداری کاملاً مورد قبول نیست و از نظر ساختمان سازی، روش قابل اعتمادی نیست.

البته این روش بسیار کاربردی و البته کم هزینه است. نصب توری مرغی در ارتفاع ساختمان ها از خدمات دیگر سازه لوکس است. در مطالب دیگر وبسایت سازه لوکس در خصوص توری مرغی و کاربردهای آن توضیح داده ایم.

سم پاشی با طناب در حین انجام عملیات پوشاندن درز انقطاع ساختمان

نبستن درز انقطاع ساختمان باعث لانه کردن حشرات و جانور های مختلف می‌شود، بخاطر همین قبل از بستن درز انقطاع، فاصله بین دو ساختمان را سمپاشی کرد. زمانی که جانور ها از بین رفتند، زمان مناسبی برای بستن درز انقطاع و پوشاندن کامل درز انقطاع ساختمان است.

پوشاندن درز انقطاع ساختمان چگونه باعث زیبایی نمای ساختمان میشود؟

قبل از اینکه درز انقطاع به عنوان یک عارضه مهندسی به ساختمان اضافه شود ساختمان ها بسیار زیبا تر بودند. به خاطر اینکه مجبور نبودند این فاصله را رعایت کنند و ساختمان ها را به نحو احسنت رنگ آمیزی می کردند. درز انقطاع به زیبایی ساختمان لطمه میزند، به خاطر همین بستن درز انقطاع برای زیبایی ساختمان بسیار حیاتی است.

برای اینکه درز انقطاع ساختمان به نحو احسنت بسته شود و زیبای اش کامل گردد، معمولاً آن را با ورق گالوانیزه می پوشانند. بستن درز انقطاع با ورق گالوانیزه و توری مرغی امکان پذیر و مرسوم است. بیشتر با این دو متریال این عملیات را انجام می دهند.