نمای ساختمان های تجاری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

نمای ساختمان های تجاری

نمای ساختمان های تجاری


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

اهمیت نمای ساختمان های تجاری

نمای بیرونی ساختمان که هم زیباست و هم آسیب دیدگی ندارد، اعم از اینکه چوبی یا سنگی یا فلزی باشد، می تواند پدید آورنده یک حس خوشایند در ذهن مراجعین یا مشتریانتان باشد. اهمیت زیبایی ظاهری در هر کسب و کار و مجموعه از کسی پوشیده نیست. از این رو است که نماشویی ساختمان های تجاری بسیار حائض اهمیت است و معمولا زود به زود انجام می‌شود.

کلمه نما در واقع از واژه فرانسوی facade گرفته شده است که به معنای جلو یا صورت است. نما در یک ساختمان رابط بین محیط خارجی و داخلی آن استنما معمولاً در قسمت جلویی ساختمان قرار دارد و ممکن است همه ی سطوح خارجی ساختمان را شامل نشود.

در معماری ساختمان های تجاری ، نما معمولاً مهمترین جنبه طراحی است زیرا برای بقیه ساختمان رنگ و جلوه ی منحصر به فردی می دهد. از منظر مهندسی ، نما به دلیل کمک به بهره وری مصرف انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله ، ما به طور گسترده به اهمیت نما در طراحی ساختمان های تجاری می پردازیم.

نمای ساختمان های تجاری

نمای ساختمان های تجاری

نمای ساختمان های تجاری چگونه تاثیرگذار می شوند؟

تصور کنید در وسط یک خیابان شلوغ با بسیاری از رستوران ها ایستاده اید. اگر از هیچ یک از آنها چیزی نمی دانید ، به احتمال زیاد وارد کدام یک می شوید؟ شانس زیاد این است که که وارد ساختمانی شوید که نمای چشمگیر تری داشته باشد.
نمایی که خوب طراحی شده باشد به اهداف اصلی ای که یک کسب و کار دارد کمک می کند. از طرف دیگر ، نما هایی که طراحی ضعیفی دارند می توانند این معنی را داشته باشند که یک مجموعه تجاری در مسیر کسب و کار خود ضعیف عمل می کند.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد نمای تجاری بخوانید : حفاظت از نمای ساختمان مسکونی 

نمای ساختمان های تجاری

نمای ساختمان های تجاری

کاربرد های نما به شرح زیر است:

• ایجاد یک رابط بین محیط داخلی و خارجی ساختمان
• ایجاد جلوه ی زیبا و منحصر به فرد برای ساختمان و همچنین ایجاد چشم انداز های زیبا
• امکان دسترسی به سطح نور قابل قبول و اتصال بصری با خارج  از ساختمان
• جلوگیری از عوامل طبیعی مثل باد و طوفان
• تعیین محل قرارگیری پنجره های قابل باز شدن برای تهویه طبیعی هوا
• عایق صوتی و حرارتی برای ساختمان
• کنترل تابش نور خورشید و تابش اشعه ماورای بنفش.

 

نمای ساختمان های تجاری

نمای ساختمان های تجاری

چه المان هایی در نمای ساختمان های تجاری استفاده می شود؟

انتخاب مصالح نما معمولاً به کاربرد و هدف ساختمان و همچنین الزامات برنامه ریزی محلی بستگی دارد. ممکن است نمای ساختمان بر روی ساختمان های مجاور تأثیر بگذارد. بیشتر ساختمان ها برای نمای خود از نمای آجری استفاده می کنند. اما ساخت نمای مدرن با استفاده از دیوارپوش استیل سبک به طور مؤثری جایگزین نمای آجری سنتی شده است.

 به عنوان مثال ، نمای شیشه ای شفاف در ساختمانهای تجاری مانند رستوران ها معمول است. اگر شما صاحب رستوران باشید، این نما باعث دیده شدن فضای داخل رستوران شما می شود که می تواند موجب شود مردم تمایل به وارد شدن به رستورانتان را داشته باشند.

انواع دیگر مواد نما شامل تخته های چوبی یا سنگی بزرگ ، پانل های فلزی ، رندر عایق بندی شده و کاشی های سفالی است.

نمای ساختمان تجاری مدرن

اهمیت یک نمای زیبا و سالم را می توان به لباس خوب تشبیه کرد.به همین خاطر نه تنها شستشوی نما، بلکه باید استفاده از پیچ رولپلاک نما را هم برای حفاظت از نما را در دستور کار قرار داد.همیشه اولین تصویر، ماندگار ترین تصویر است.نمایی که به خوبی طراحی و نصب شده باشد ، بدون شک ، بخشی بسیار مهم را در طراحی ساختمان های تجاری تشکیل می دهد.

به نظر شما تمیز بودن و سالم بودن نما چه نقشی در جذب مخاطبان به مجموعه ی شما دارد؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نماشویی یک ساختمان تجاری باید هر چند روز یک بار صورت بگیرد؟

از آنجا که یک ساختمان تجاری مورد قضاوت مشتری قرار میگیرد باید حداکثر 4 روز یا دو ماه یک بار تمیز شود. البته این نرخ برای شهرهای شلوغ و پایتخت است. در سایر شهر ها میتواند دیر به دیرتر انجام شود. ولی در کل نماشویی ساختمان تجاری بسیار مهم تر است.

 

ادامه این مطلب را کسانی بخوانند که زیبایی نمای ساختمان برایشان مهم است !! : تاثیر تمیزی نمای ساختمان بر ظاهر آن

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.