شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

نمای تجاری ساختمان

نمای تجاری ساختمان

از نمای بیرونی زیبا و خوش آراسته با فضای سبز در اطراف آن ، تا ساختار چوبی نمای یک رستوران با مضمون جنگل ، یا شیشه ای آینه ای در جلوی دفتر مرکزی یک شرکت ، نمای ساختمان جنبه اساسی ساختمانهای تجاری است.

کلمه نما در واقع از واژه فرانسوی facade گرفته شده است که الزاما به معنای جلو یا صورت یا وجح جلویی آن نیست در واقع نما در یک ساختمان رابط بین محیط خارجی و داخلی آن است.

نمای ساختمان تجاری

نمای ساختمان تجاری

در معماری ساختمان های تجاری ، نما معمولاً مهمترین جنبه طراحی است زیرا برای بقیه اجزای ساختمان جلوه ای ایجاد می کند. از منظر مهندسی ، نما به دلیل کمک به بهره وری انرژی از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله ، ما به طور گسترده به اهمیت نما در طراحی ساختمان های تجاری می پردازیم.

هم چنین بخوانید : همه چیز در مورد نمای تجاری

طراحی نما مغازه تجاری

تصور کنید وارد یک خیابان شلوغ شده اید و ساختمان هایی را میبینید که هیچ چیز از آنها نمیدانید. چگونه میفهمید کاربرد آن ساختمان ها چیست؟
بله درست است! با استفاده از نمای آن
نماهایی که خوب طراحی شده اند به خط اصلی هر شغل کمک می کنند. از طرف دیگر ، نماهایی که ضعیف طراحی شده باشند می توانند به این معنی باشند که ساختمان ممکن است هدف مورد نظر خود را برآورده نکند..

عملکردهای اصلی نما به شرح زیر است:

نمای ساختمان تجاری

نمای ساختمان تجاری

• ایجاد یک رابط بین محیط داخلی و خارجی
• ایجاد تصویری از نمای ساختمان  و چشم انداز ساختمان
• امکان دسترسی به سطح نور قابل قبول و اتصال بصری با خارج
• محافظ در برابر عوامل جوی، مقاومت در برابر بادها و انسداد دسترسی به آب
• تهیه پنجره های قابل باز شدن برای تهویه هوای داخل ساختمان
• عایق صوتی و حرارتی
• کنترل بهره خورشیدی و تابش اشعه ماورا بنفش

مصالح ساختمانی

انتخاب مواد نما معمولاً به کاربرد و هدف ساختمان و همچنین الزامات برنامه ریزی محلی بستگی دارد که ممکن است در نمای ساختمان نسبت به همسایگان آن تأثیر بگذارد. آجرچینی اغلب از مصالح نمای خارجی است که اغلب به دیگر مصالح ترجیح داده می شود ، اما ساخت نمای مدرن با استفاده از موادی مانند دیوارپوش استیل سبک ، به طور موثری جایگزین آجرکاری های سنتی شده است.

به عنوان مثال ،استفاده از شیشه های شفاف در ساختمانهای تجاری مانند رستورانها معمول است. این نوع نما معمولاً برای ارائه نیم نگاهی به فضای داخلی زیبا  است و در نتیجه افراد بیشتری را به داخل رستوران می کشاند.

انواع دیگر مواد نما شامل تخته های سنگی بزرگ ، پنل های فلزی ،متریال های عایق بندی شده و کاشی های سفالی است. انواع مختلفی از اشکال نما ممکن است با استفاده از فولاد سبک از جمله دیوارهای منحنی و پنجره های بزرگ ایجاد شود.

برای مطالعه در مورد اصول نگهداری از نما بخوانید : راه های حفاظت از نما

اصول طراحی نما  

شماتیک های اولیه ای که برای طراحی اولیه نما طراحی می شود ، به منظور ایجاد دیدی همه جانبه در مورد کلیه نیازهای آن است. این موارد شامل هدف در نظر گرفته شده از نما ، طراحی آن و همچنین محدودیت های مختلف قانونی و عملی مورد نیاز قبل از ساخت می باشد. اولین و مهمترین چیز تعریف هدف نما است. پس از انجام این کار ، معیارهای عملکرد در مورد نما تعیین می شود.

نمای ساختمان تجاری

نمای ساختمان تجاری

در این معیارها سه عامل مهم در طراحی را مورد توجه قرار می دهند: طراحی ، بودجه و میزان نظارت بر پروژه روشن است که با توافق کار فرما و مشتری طراحی نما انجام میشود.

ماندگاری شست و شوی نما

از آنجا که یک ساختمان تجاری مورد قضاوت مشتری قرار میگیرد باید حداکثر 4 روز یا دو ماه یک بار تمیز شود. البته این نرخ برای شهرهای شلوغ و پایتخت است. در سایر شهر ها میتواند دیر به دیرتر انجام شود. ولی در کل نماشویی ساختمان تجاری بسیار مهم تر است.

چند وقت یک بار ساختمان مسکونی را نماشویی کنیم؟

برای یک ساختمان مسکونی در پایتخت یا شهرهای شلوغ به صورت متوسط هر 3 الی 6 ماه مناسب است که نماشویی شود. البته بستگی دارد به موقعیت آن و دور و نزدیک بودنش به مکان های بسیار شلوغ و اتوبان ها.

اهمیت نماشویی

اهمیت یک نمای خوش ساخت را می توان به یک لباس خوب تشبیه کرد. نمایی که به صورت درست طراحی شده و اجرا شده باشد ، بدون شک ، بخشی بسیار مهم در طراحی ساختمان های تجاری است و باید با توجه به شایستگی ای که از آن برخوردار است ، از آن استفاده شود.

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.