معرفی پیچ و رولپلاک نما و کاربردهای آن

پیچ رولپلاک نما و کاربردهای آن

پیچ رولپلاک نما و کاربردهای آن


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

وقتی پیچ و رولپلاک سنگ نما را برای نمای ساختمان خود نصب نکرده باشید، هیچ اتفاقی نمی‌تواند وحشتناک‌تر از ریزش نمای ساختمان باشد. اگر این افتاق برایتان رخ داده باشد، حتم داریم شما هم تایید می‌کنید که صدا و اثرات آن چقدر می‌تواند خوفناک باشد. فرض کنید نصفه شب، هفت پادشاه را در خواب رد کرده‌اید که با صدای مهیب ریزش نمای ساختمان از خواب بیدار می‌شوید. صبح روز بعد متوجه می‌شوید که نمای ساختمانتان روی زمینه ریخته است.

حالا اگر شانس با شما یار نباشد، ممکن است نمای سنگی روی ماشین خودتان و یا همسایه‌ها ریخته و خسارات سنگینی به خودروهای پارک شده در آنجا وارد کند. در چنین شرایطی استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما می‌تواند جلوی چنین فاجعه‌هایی را بگیرد. اگر می‌خواهید بیشتر با کاربرد پیچ و رولپلاک نما و فواید پیچ و رولپلاک کردن نما آشنا شوید حتما ادامه‌ی این مطلب را بخوانید.

چرا نمای سنگی محبوبیت دارد؟

نماهای سنگی یکی از جذاب‌ترین متریال‌هایی هستند که امروزه افراد زیادی از آن‌ها در ساختمان خود استفاده می‌کنند. شاید در گذشته بیشتر از نماهای آجری استفاده می‌شد، اما امروزه نماهای سنگی بیشتر از نماهای آجری طرفدار پیدا کرده و استفاده می‌شوند. به همین دلیل هم برای ثابت ماندن در جای خود نیاز به استفاده از متریال مقاوم و محکم نظیر پیچ و رولپلاک نما دارند. چرا که بنا به دلایل متعددی این نماها به مرور زمان از نمای ساختمان جدا می‌شوند و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما می‌تواند جلوی این اتفاق را بگیرد.

پیچ و رولپلاک نما و کاربردهای آن

پیچ و رولپلاک نما و کاربردهای آن

علت شل شدن سنگ نما

دلایل بسیار متعددی وجود دارد که نمای سنگی ساختمان به خاطر آن‌ها شل می‌شود. برای مثال می‌توان به لرزش ساختمان در اثر زمین‌لرزه و یا ضعف در ساختمان‌سازی و… اشاره کرد. چرا که در دراز مدت این لرزش‌ها باعث سست شدن نمای سنگی ساختمان‌ها می‌شوند. از طرفی دیگر بارش باران و فرسایش هم می‌تواند تأثیرات زیادی روی شل شدن نمای سنگی ساختمان داشته باشد. به همین دلیل اکثر کسانی که در کار ساختمان‌سازی هستند، برای نماهای سنگی خود از پیچ رولپلاک نما استفاه می‌کنند تا در درازمدت شل نشده و دچار ریزش نشود.

هم چنین بخوانید : ویژگی نمای تجاری 

برای نمای سنگی، پیچ و رولپلاک نما مانند غذا است!!

کسانی که به اصطلاح نماکار هستند، از روش‌های مختلفی برای چسباندن متریال سنگ روی ساختمان استفاده می‌کنند. برای مثال برش دادن قسمت از سنگ و بستن سیم‌های مفتول داخل آن، تا به نوعی مقاومت کششی نما را بیشتر کند. معمولا از این روش مشابه استفاده از میلگرد داخل سازه‌های بتنی‌ست تا مقاومت کششی آن را بیشتر کند.

اما واقعیت از این قرار است که سیمان و یا هر ملات دیگری قدرت نگه داشتن نماهای سنگی بسیار سنگین را ندارد. به همین دلیل هم به مرور زمان، نمای سنگی ساختمان شل شده و در نهایت دچار ریزش می‌شود و مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. اما استفاده از پیچ رولپلاک نما به دلیل مقاومت بالایی که دارد، سنگ را به قدری محکم در جای خودش نگه می‌دارد که به هیچ عنوان شل نمی‌شود. چرا که این پیچ‌ها از جنس گالوانیزه ساخته شده‌اند و مقاومت بسیار بالایی دارند.

 

ساکنین قزوین بخوانید : نصب پیچ و رولپلاک در قزوین 

پیچ و رولپلاک نما و کاربردهای آن

پیچ و رولپلاک نما و کاربردهای آن

شرایط استفاده از پیچ و رولپلاک نما با طناب

شرایط استفاده از پیچ رولپلاک نما کاملا یکسان نیست. در واقع موارد بسیار متعددی وجود دارند که انتخاب نوع پیچ رولپلاک نما را ممکن است تغییر بدهند. معمولا تیم فنی و نصاب‌های ما، هنگام نصب پیچ رولپلاک نما به موارد متعددی نظیر نوع سنگ، ابعاد سنگ، رگه‌های سنگ نما و همچنین قطر آن توجه می‌کنند. چرا که این موارد در انتخاب پیچ مناسب نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد.

پس از آن، پیچ مناسب را انتخاب کرده و با دقت در نقاطی که لازم است سوراخ شوند، نصب می‌گردند. لازم به ذکر است که حتی بهترین پیچ هم اگر کاملا بد، روی نمای ساختمان نصب گردد می‌توانند باعث ریزش و یا حتی شکستن نمای ساختمان شود. به همین دلیل بسیار مهم است افرادی که کار نصب را انجام می‌دهند کاملا وارد باشند.

هم چنین بخوانید : همه چیز در مورد درز انقطاع ساختمان 

دلیل استفاده از نماهای سنگی چیست؟

نماهای سنگی یکی از جذاب‌ترین متریال‌هایی هستند که امروزه افراد زیادی از آن‌ها در ساختمان خود استفاده می‌کنند. شاید در گذشته بیشتر از نماهای آجری استفاده می‌شد، اما امروزه نماهای سنگی بیشتر از نماهای آجری طرفدار پیدا کرده و استفاده می‌شوند. به همین دلیل هم برای ثابت ماندن در جای خود نیاز به استفاده از متریال مقاوم و محکم نظیر پیچ رولپلاک نما دارند. چرا که بنا به دلایل متعددی این نماها به مرور زمان از نمای ساختمان جدا می‌شوند و پیچ رولپلاک کردن سنگ نما می‌تواند جلوی این اتفاق را بگیرد.

شرایط استفاده از پیچ رولپلاک نما چیست؟

شرایط استفاده از پیج رولپلاک نما کاملا یکسان نیست. در واقع موارد بسیار متعددی وجود دارند که انتخاب نوع پیج رولپلاک نما را ممکن است تغییر بدهند. معمولا تیم فنی و نصاب‌های ما، هنگام نصب پیج رولپلاک نما به موارد متعددی نظیر نوع سنگ، ابعاد سنگ، رگه‌های سنگ نما و همچنین قطر آن توجه می‌کنند. چرا که این موارد در انتخاب پیچ مناسب نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد.

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.