شستشوی نما چیست؟

شستشوی نما چیست؟


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

شستشوی نمای ساختمان مگر چقدر اهمیت دارد که همگی اینقدر راجع به آن صحبت می‌کنند. ما در این مقاله دلیل آن را به اتفاق شما دنبال می‌کنیم. چه یک واحد فروشگاهی باشد ، چه ساختمان اداری و چه انباری ، احتمالاً از میزان اهمیت حفظ نظافت در داخل محل کار خود آگاه هستید .اما در مورد نمای بیرونی ساختمان چه؟ اولین چیزی که بازدید کنندگان از ساختمان شما مشاهده میکنند نمای آن است. بنابراین بسیار مهم است که نمای ساختمان شما عاری از هرگونه مشکل و آلودگی باشد تا از نظر زیبایی و کاربرد آن، مشکلی وجود نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شستشوی نمای ساختمان و اینکه چرا این یک قسمت اساسی در حفظ ظاهر کسب و کار و ساختمان شماست ، این مقاله را از دست ندهید!

 

 

شستشوی نما چیست؟

به طور خلاصه ، شستشوی نما فرآیندی است که در آن باید اطمینان حاصل شود که نمای بیرونی ساختمان از هرگونه آلودگی ، لکه ها و آلاینده ها پاک است.اغلب نما معمولاً به قسمت جلوی ساختمان که ورودی در آن واقع شده اشاره دارد.

برخی از مشهورترین مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان شامل شیشه ، سنگ و چوب است ، اگرچه برخی از نماهای مدرن ممکن است  از فلزاتی مانند فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته شده باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود نمای ساختمان آلوده به نظر برسد. به عنوان مثال ،آب و هوا می تواند یکی از دلایل آن باشد ، به خصوص آلاینده های موجود در آن. این ترکیب می تواند باعث تغییر در ظاهر نما شود و در نمای کلی ساختمان تأثیر بگذارد.

نحوه شستشوی نما به موادی که از آن ساخته شده بستگی خواهد داشت. تجهیزات و محلولهای استفاده شده مخصوص انواع مصالحی خواهد بود  که در نمای ساختمان بکار رفته است تا اطمینان حاصل شود که در طی فرآیند تمیز کردن آسیبی به آن وارد نشود.گاهی مواقع موقعیت و عملکرد ساختمان همچنین ممکن است نحوه شستشوی نما را تعیین کند.
شستشوی نما

اهمیت شست و شوی نما

به بیان ساده ، یک ساختمان تمیز و جذاب از نظر زیبایی بسیار خوشایندتر از یک ساختمان آلوده است. نمی توان انکار کرد که نمایی با ظاهری تازه ، جلوه ای زیبا و زیبا تر را به ساختمان شما هدیه می دهد ، که به ایجاد رنگ و لعاب برای بقیه ساختمان و محل کار شما کمک می کند. بنابراین ، اگر می خواهید رهگذران و کسانی که ممکن است وارد ساختمان شما شوند را تحت تأثیر قرار دهید ،بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که نمای ساختمان شما پاکیزه نگه داشته شود و از آلودگی ، لکه ها و علائم ناخوشایند پاک باشد.

برای مطالعه بیشتر بخوانید : اهمیت نماشویی ساختمان 

تمیز نگه داشتن نمای ساختمان شما نیز در صورت اجاره ملک مهم است. ممکن است متوجه شوید که در قرارداد اجاره شما ذکر شده است که باید نمای بیرونی ساختمان را حفظ کنید ، بنابراین ضروری است که این قسمت از ملک را همیشه تمیز نگه دارید.
شستشوی نما

آیا خودم میتوانم شستشوی نمای ساختمان را انجام دهم؟

خبر خوب این است که خودتان می توانید نمای ساختمان خود را تمیز کنید. با این حال ، لازم به ذکر است که شستشوی نما توسط افرادی غیر از افراد متخصص می تواند یک کار دشوار باشد ، و اطمینان از داشتن تجهیزات مخصوص ، محلول های شستشو و لباس مخصوص قبل از شروع کار بسیار مهم است. همچنین شستشوی نمای ساختمان شما به احتمال زیاد به کار در ارتفاع نیاز دارد ، بنابراین ضروری است که سلامتی و ایمنی خود را همیشه جدی بگیرید.

 

اگر شما علاقه مند به یادگیری نحوه تمیز نگه داشتن نمای ساختمان خود هستید ، به خواندن این مقاله ادامه دهید! در اینجا سه ​​مورد از محبوب ترین انواع نما وجود دارد و نکاتی در مورد اینکه چگونه می توانید نمای ساختمان خود را از انواع آلودگی ها پاک کنید ، آورده شده است.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد نماشویی ساختمان بخوانید : نحوه شست و شوی نمای ساختمان 
شستشوی نما چیست؟ + نحوه شستشوی نما!

تمیز کردن شیشه ساختمان

 • برای شستشوی شیشه ها در نما ، یک شوینده طبیعی یا یک محصول تمیز کننده تجاری مناسب به آب اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.
 • یک  پارچه مخصوص شستشوی نما را به مخلوط تمیز کننده آغشته کنید .
 • محلول را به صورت ملایم و یکنواخت بر روی نمای ساختمان بکشید.
 • برای لکه های مخصوصاً روغنی یا کثیف ، از الکل ایزوپروپیل یا استون با پارچه ای تمیز و نرم استفاده کنید.
 • برای از بین بردن باقیمانده دیگری ، محل را با سوسپانسیون اکسید سریوم کمی صیقل دهید.
 • محل را کاملاً بشویید و مراحل بالا را تکرار کنید تا کل نما تمیز شود.
  شستشوی نما

نحوه شستشوی سنگ نما ساختمان

 • داخل یک آب پاش سرکه یا مایع ظرفشویی به آب گرم اضافه کنید تا یک محلول شوینده ملایم ایجاد شود.
 • اسفنج یا برس نرم را به مخلوط آغشته کنید.
 • سنگ را با اسفنج یا برس مالش دهید ، سپس محل را با آب تمیز بشویید تا از شر باقی مانده محلول تمیز کننده خلاص شوید.
 • برای سریع تر نتیجه گرفتن ، می توانید از یک ابزار چرخشی مجهز به لوازم جانبی براق کننده یا صیقل دهنده با سرعت متوسط ​​برای تمیز کردن منطقه استفاده کنید.
 • مراحل بالا را تکرار کنید تا کل منطقه تمیز شود.
  شستشوی نما

 

برای مشاهده خدمات دیگر در مورد نمای ساختمان کلیک کنید : اهمیت پیچ و رولپلاک نما 

شستن نمای چیست؟

 

 • هرگونه خزه یا جلبکی که ممکن است در نما وجود داشته باشد را از بین ببرید.
 • مقداری مایع ظرف شویی به آب گرم اضافه کرده و با هم مخلوط کنید.
 • برای استفاده از محلول تمیز کننده از برس نرم و قلم مو استفاده کنید
 • با توجه به مناطق مختلف نما ،مخصوصاً مناطق آلوده ، برس یا قلم مو را به آرامی روی نما بکشید تا هرگونه آلودگی از بین برود.
 • محل را با آب تمیز بشویید و مراحل بالا را تکرار کنید تا کل نما تمیز شود.
  شستشوی نما چیست؟ + نحوه شستشوی نما!

چرا شستشوی نمای ساختمان باید به طور حرفه ای انجام شود؟

اگر خودتان تمایل ندارید نمای ساختمان خود را تمیز کنید ، می توانید کار شستشوی نمای خود را یک شرکت حرفه ای بسپارید. اگر به شستشوی نمای چوب ، شیشه یا سنگ نیاز داشته باشید ، استخدام یک متخصص به این معنی است که نگران به خطر انداختن ایمنی خود و یا آسیب رساندن به قسمت بیرونی ساختمان خود نباشید ، همچنین در وقت و تلاش خود صرفه جویی زیادی خواهید کرد. همچنین ممکن است نتیجه نهایی بسیار بهتر از آن باشد که خودتان اقدام به انجام شستشو نمایید.

برای نماشویی ساختمان تجاری و اداری کلیک کنید : نماشویی ساختمان اداری و تجاری

شستشوی نما

ماندگاری نماشویی ساختمان تجاری چه قدر است؟

از آنجا که یک ساختمان تجاری مورد قضاوت مشتری قرار میگیرد باید حداکثر 4 روز یا دو ماه یک بار تمیز شود. البته این نرخ برای شهرهای شلوغ و پایتخت است. در سایر شهر ها میتواند دیر به دیرتر انجام شود. ولی در کل نماشویی ساختمان تجاری بسیار مهم تر است.

چند وقت یک بار نماشویی ساختمان را انجام دهیم؟

برای یک ساختمان مسکونی در پایتخت یا شهرهای شلوغ به صورت متوسط هر 3 الی 6 ماه مناسب است که نماشویی شود. البته بستگی دارد به موقعیت آن و دور و نزدیک بودنش به مکان های بسیار شلوغ و اتوبان ها.

تجهیزات شستشوی نما

یکی از مزایای استفاده از یک شرکت حرفه ای برای شستشوی نمای ساختمان شما دسترسی به جدیدترین و بهترین تجهیزات است. برخی از ابزارهایی که ممکن است استفاده کنند می تواند شامل  واشر تحت فشار قابل ارتقا و بخارهایی باشد که مخصوص این نوع تمیز کردن طراحی شده اند. یک متخصص همچنین از راه حل های شستشوی تخصصی نما و به روزترین تکنیک ها استفاده خواهد کرد

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.