شستشوی نمای ساختمان را به تعویق نیندازید!

شستشوی نما

شستشوی نما


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

تقویت معماری ساختمان با نماشویی

تمیز کردن یکی از بسیاری از اقدامات تعمیر و نگهداری مورد نیاز برای حفظ بهتر ساختمانها است. متداول ترین نوع تمیز کردن در بسیاری از ساختمان‌ها محدود به تمیز کردن فضای داخلی ساختمان است. با این حال، نظافت نمای بیرونی ساختمان به اندازه تمیز کردن داخلی اهمیت دارد.

چگونه است که تمیز کردن نمای بیرونی حتی ممکن است روی قمیت ساختمان تاثیر بگذارد. همیشه اوقات یکی از مهم ترین عواملی که روی قیمت ساختمان، حال چه رهن، چه اجاره و چه فروش تاثیر می‌گذارد. آرامش و زیبایی محیط است. ممکن است ساختمان چندین و چندین امتیاز منفی داشته باشد اما چون ظاهر آن به دل خریدار نشسته است آن را خریداری می‌کند.

شستشوی نمای ساختمان در حالت ایده آل در مدت زمانی حدود شش تا دوازده ماه انجام می‌شود، نظافت بیرونی مستقیماً بر معماری یک ساختمان تأثیر می‌گذارد. معماری، در این حالت، به زیبایی و طراحی ساختمان شما اشاره دارد. برخی از روشهای رایج شستشوی نمای ساختمان عبارتند از شستشو با فشار آب ( واترجت ) و شستشوی ابر و تی. این روش‌های تمیز کردن اغلب برای بهترین نتیجه در معماری ساختمان استفاده می‌شوند.

این شستشوی نمای ساختمان روی چند عامل تاثیر می‌گذارد که در اینجا نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

هم چنین بخوانید : تمدید نماشویی ساختمان

با نماشویی ظاهر ساختمان مثل روز اول می شود

جذابیت یک ساختمان آن نوع زیبایی و جذابیت است که در خیابان و نقاط اطراف از ساختمان محل زندگی شما دیده می‌شود. همانطور که گفته شد این جذابیت می‌تواند به صورت مستقیم روی ارزش ملک شما تاثیر گذار باشد. سرمایه گذاری در شستشوی نمای ساختمان، از جمله محدوده‌ها، نرده‌ها، دیوارها و کفها، ساختمان شما را جذاب تر می‌کند زیرا محیط دلپذیری را برای بازدید کنندگان شما ایجاد می‌کند.

اگرچه ممکن است به دنبال فروش ساختمان خود نباشید، اما اگر در آینده قصد داشته باشید محیط زندگی خود را عوض کنید یا یکی از همسایگانتان این قصد را داشته باشد می‌تواند نظر خریداران آینده نگر راجع به املاک شما جلب کند. این پرس و جو می‌تواند ارزش تجاری یک ساختمان را در مدت زمان کمی‌افزایش دهد.

شستشوی نمای ساختمان سلامت کلی ساختمان را حفظ می‌کند

تجمع سنگ آهک، قالب‌های ایجاد شده، گرده و برگها در قسمت بیرونی یک ساختمان اغلب باعث تخریب معماری ساختمان به ویژه در قسمت‌های چوبی آن می‌شود. همه اینها به پیری زودرس ساختمان شما نیز کمک می‌کند. شستشوی نمای ساختمان می‌تواند با جلوگیری از خسارت ناشی از آن، سرمایه زیادی را برای شما صرفه جویی کند.

روش های سنتی دیگر جواب نمی دهد!!

روش‌های سنتی تمیز کردن، مانند استفاده از جارو و پارچه می‌تواند کثیفی و قالب را از بین ببرد، اما مدت زمان زیادی را می‌طلبد. بنابراین، اگر نمی‌توانید وقت بیشتری را برای تمیز کردن قسمت بیرونی ساختمان خود داشته باشید، می‌توانید از خدمات سازه لوکس استافده کنید که قیمت آن را هم در بالای همین صفحه می‌توانید مشاهده کنید.

چنین خدمات دهندگانی متخصصانی را استخدام می‌کنند که به شما شستشوی نمای ساختمان کمک می‌کنند. این شستشوی نمای ساختمان می‌تواند کمک کند گرد و خاک، گل و لای مانده، لکه‌های قدیمی‌و همچنین هر چیزی که در نمای ساختمان شما زائد به حساب بیاید از بین ببرد.

شستشوی نمای ساختمان

این روش که ما در این قسمت راجع به آن صحبت می‌کنیم یکی از بهترین راه‌هایی است که برای زیبا نگه داشتن و درخشندگی نما به کار می‌آید. وقتی می‌گوییم نما به قسمت جلوی ساختمان اشاره داریم که شامل پنجره‌ها و طراحی کلی است. پنجره‌ها از ورود عوامل ناخوشایند در هوا جلوگیری می‌کند. به همین دلیل اغلب کثیف می‌شوند، به خصوص نمای بیرونی. هنگامی‌که پنجره‌ها کثیف هستند، جذابیت ساختمان را کاهش می‌دهد و میزان ورود نور خورشید پایین می‌آید.

این امر شاید کوچک شمرده شود، اما بسیار دارای اهمیت است. بسیاری از خانه‌های مسکونی در تهران به دلیل این که از نور روز بهره کافی را دارند قیمت بالاتری دارند و خانه‌های بهتری محسوب می‌شوند. اگر ما با دستان خودمان کاری کنیم که این ارزش که احتمالا بابت آن هزینه کرده ایم از بین برود یا کم رنگ شود ضرر بزرگی به خودمان زده ایم.

“تمیز کردن پنجره‌های شما به طور مرتب، چه خودتان این کار را انجام دهید و چه به یک تیم یا فرد حرفه ای سپرده باشید، زیبایی ساختمان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.”

فقط داخل خانه مهم نیست؛ نمای آن هم مهم است!

دو حالت همیشگی وجود دارد. یکی این که نمای بیرونی ساختمان شما از ساختمان شما زیباتر است. و حالت دوم هم این است که ساختمان شما از محیط پیرامون خود زیباتر باشد. حالت دوم که شستشوی نمای ساختمان کار بسیار لازم و ضروری ای است. به دلیل این که شما از یک کلاس خاص جا مانده اید و باید به سرعت خود را برسانید. در حالت اول هم برای هر چه بیشتر نمایان کردن زیبایی ساختمان خود دست به شستشوی نمای ساختمان می‌زنید. در هر دو حالت شما برنده اید.

پیاده روها و پاگردها

سطوح پاگردها یا جاهایی از ساختمان شما که معمولاً زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، به به همین دلیل باعث جذب سریع خاک و زباله می‌شود. به همین دلیل یک پیاده رو ساخته شده از چوب ممکن است به جای رنگ قهوه ای طبیعی خود، به دلیل ایجاد خاکی، خاکستری به نظر برسد.

تمیز کردن سطوح پیاده روهای ساختمان، با استفاده از واتر جت آن را یک جور دیگر زیبا می‌کند و به نظافت و جذابیت آن کمک می‌کند. با این وجود، استخدام افراد متخصص شستشو با تجربه بهتر است زیرا سطح فشار آب برای تمیز کردن مناسب، برای حفظ یکپارچگی ساختاری مواد مورد استفاده، به ویژه اگر گذرگاه‌های شما از جنس چوب باشد، ضروری است.

پارکینگ‌های تمیز

این اصلا ایده خوبی نیست که شما فضای پارکینگ خود را مورد تمیزکاری و شستشو قرار ندهید. از خود شما سوال می‌کنم. آیا دوست دارید همیشه ماشینتان را در یک مکان ترسناک پر از گرد و خاک پارک کنید؟ موقع برداشتن و گذاشتن اتومبیل در این قسمت چه احساسی خواهید داشت؟  ضایعات و گرد و غبارهای جمع شده توسط لاستیکهای اتومبیل شما در محل پارکینگ جمع می‌شوند. با گذشت زمان، زباله‌ها و گرد و غبار تا حدی می‌شوند که با پر از آفات و آلودگی‌های مختلف می‌شوند.

تمیز کردن نرده‌ها و بالکن

تمیز کردن نمای بیرونی ساختمان بدون پاسیو یا بالکن یک تمیزی کامل نیست. بیشتر بالکن‌ها و پاسیوها دارای بخش‌های چوبی ای هستند که در صورت وجود کثیفی و پوسیدگی به میزان قابل توجهی تخریب می‌شوند.

به دلیل این که آنها دائماً مورد حمله نیروهای مختلف آب و هوایی قرار گرفته اند، غالباً خاک و رطوبت را در خود به مقدار زیاد دارند. رطوبت، به ویژه، تشکیل قالب را تسهیل می‌کند. برای برطرف کردن این امر، لازم است به طور مرتب از این سطوح تمیز شود تا درخشش بکر بالکن یا پاسیوی شما حفظ شود. همچنین به از بین بردن هزینه‌های ناشی از آسیب دیدن این قسمت‌های سازه کمک می‌کند.

سوال : آیا ساختمان های قدیمی هم نیاز به نماشویی دارند ؟

برای پاسخ سوال بخوانید: نماشویی ساختمان های قدیمی و تاریخی 

تمیز نبودن نمای خانه همانند قیمه بدون لپه است!

هنگامی‌که از شستشوی نمای ساختمان استفاده می‌کنید، این کار می‌تواند بسیار سودمند باشد. این کار معماری ساختمان شما را در قسمت بیرونی تقویت می‌کند. همچنین باعث بهبود طراحی و زیبایی خانه و همچنین بازگرداندن ارزش ملک می‌شود.

اتخاذ استراتژی شستشوی نمای ساختمان، مانند دیوارها و معابر آن هم به صورت مرتب، با تکنیکهای مناسب نه تنها باعث افزایش جذابیت در ساختمان می‌شود بلکه به جلوگیری از صدمه به مصالح بکار رفته در ساختمان نیز کمک می‌کند.

به منظور نگه داشتن ساختمان خود در وضعیت بکر، هیچ چیز مهمتر از تمیز کردن آن با استفاده از تکنیک‌های مناسب نیست. خدمات سازه لوکس می‌تواند بهترین این تکنیک‌ها و راه کار‌ها را به شما ارائه دهند. این کار باعث می‌شود معماری ساختمان شما بهتر از گذشته به نظر برسد.

حتما نظرات خود را با ما در میان بگذارید و برای ما کامنت کنید. در قسمت بالای همین صفحه و صفحه اصلی نیز می‌توانید قیمت انواع خدمات ما را بدانید.

برای اطلاع از خدمات بازسازی نمای ساختمان کلیک کنید : سوالات در مورد پیچ و رولپلاک نما

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان

شستشوی نماشستن نمای ساختماننماشویی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.