پیچ رولپلاک نما

پیچ رولپلاک نما


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

قصر باکینگهام یا بیقوله؟ با پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یا بدون پیچ و رولپلاک نما!؟

“شاید نمای داخل ساختمان شما مانند داخل قصر باکینگهام باشد. برای کسی که از بیرون می‌بیند اصلا اهمیتی ندارد.”

ممکن است اگر یکی دو تا از سنگ‌های نمای شما افتاده باشد یا در حال افتادن باشد مردم اصلا از کنار ساختمان شما رد هم نشوند. یعنی وقتی ببینند سنگ‌های نما ریخته است ترس این را داشته باشند که نکند در حال رد شدن از کنار ساختمان شما روی سر آن‌ها هم بیفتد. یا به این فکر کنید که یکی از واحدهای ساختمان شما قصد فروش و یا اجاره واحد خود را داشته باشد. اگر املاکی‌ها هم این موضوع را از خریدار یا کسی که میخ خواهد‌هانه را ببیند پنهان کنند و اولش نگویند. اما بالاخره خودش که می‌بیند نمای ساختمان چقدر بد شکل شده است.

شاید باورتان نشود تفاوت چنین جایی با یک ساختمان شیک فقط یک هزینه کوچک برای پیچ و رولپلاک نما باشد. هزینه چنین کاری آنقدر‌ها هم نمی‌شود. ولی تفاوت نگاه‌ها به آن از زمین تا به آسمان است.

سوال :

جای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مشخص است؟

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

این کاملا بستگی دارد به هنر مجموعه ای که کار پیچ و رولپلاک نما را می‌خواهد انجام دهد. اکثرا شرکت‌ها وقتی کار پیچ و رولپلاک نما را انجام می‌دهند توجهی به زیبایی آن ندارند و فقط کار را انجام می‌دهند.

اما اگر شما کار را به سازه لوکس بسپارید قضیه کاملا فرق دارد. سازه لوکس عادت دارد همیشه به زیبایی کار توجه ویژه ای داشته باشد. ما معمولا از پیچ همرنگ استفاده می‌کنیم که این موضوع باعث می‌شود کار پیچ و رولپلاک نما بسیار تمیز و جالب توجه در بیاید و مشتری برای ما مشتری بیاورد. علاوه بر پیشچ همرنگ بتونه کاری هم جزئی از کارهای ما است که باعث می‌شود طوری بشود که انگاه نه خانی رفته و نه خانی آمده.

سوال :

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست یا با داربست؟

داربست

داربست

انجام خدمات نما با داربست ممنوع!

اولین دفعاتی که شستن و ترمیم نمای ساختمان و همچین همین پیچ و رولپلاک نما مرسوم شد مثل هر کار ساختمانی دیگری از داربست استفاده می‌شد. داربست هم مزیت‌های خاص خودشا را دارد و هم خطرات خودش را. بیشترین اثرات مخاطره آمیز آن در هنگام طوفانی شدن، باران و هر گونه غیر عادی شدن هوا بوده و هست.

خیلی اوقات کارگران یا کسانی که مشغول کارهای ساختمانی بودند بر اثر بادهای بسیار شدید از داربست سقوط می‌کردند و اگر کمی‌ارتفاع زیاد می‌بود حتی منجر به مرگ آنان نیز می‌شد. اما از جمله محاسن آن این است که قابلیت استیبل دارد و کار کردن در شرایط مناسب روی آن بسیار آسان تر و بهتر است. معمولا کار روی داربست با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود. حتی امروزه که کار با طناب بسیار مرسوم شده گاهی اوقات بر اثر شرایط موجود متخصصان سازه لوکس کار با داربست را بهتر می‌کنند.

طناب راپل

طناب راپل

پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

طناب نیز مخاطرات خودش را دارد و اما و اگر‌های خاص. اما اگر کار با طناب توسط متخصص آن انجام شود سرعت و دقت کار چندین برابر کار با داربست است. غیر از این که با سرعت و دقت بالایی کار پیچ و رولپلاک نما را می‌توان با طناب انجام داد، هزینه‌های اضافی هم حذف می‌شود. کار متخصصین سازه لوکس با طناب یا اصطلاها راپل به این صورت است که از طریق پشت بام به صورت عمودی آویزان می‌شوند و کارهای مختلف از قبیل همین پیچ و رولپلاک نما، شستشو، نورپردازی و خلاصه همه کارهای مربط به نمای ساختمان را انجام می‌دهند.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد بخوانید : اهمیت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با داربست

 

سوال :

مجری پیچ و رولپلاک نما چه ابزاری دارد؟

خوب همانطور که حدس می‌زنید معمولا با طناب انجام می‌دهیم و یکی از ابزارهای مهم کار پیچ و رولپلاک نما با طناب، دقیقا همان طناب مخصوص کوه نوردی است. و سایر وسایل مربوط به این کار که مربوط به متخصصین این کار است.

یکی دیگر از ابزارهایی مورد استفاده در کار پیچ و رولپلاک نما پیچ زد زنگ است. یعنی استفاده از پیچ‌های فولادی گالوانیزه یکی از مهم ترین لوازم کار این رشته است. به دلیل این که باید هم استحکام کافی برای نگه داشتن سنگ را داشته باشد هم اینکه در اثر برخورد با رطوبت زنگ نزند و خراب نشود. چون همانطور که می‌دانید یک پیچ زنگ زده و اکسید شده بسیار مستعد شکستن و از بین بردن نتایج تمام زحمات است.

از این رو برای کار پیچ و رولپلاک نما از این نوع پیچ‌ها استفاده می‌شود. یکی از عواملی که باعث می‌شود پیچ زنگ بزنید برخورد آن با بتونی ای است که روی آن را می‌پوشاند تا ظاهر ساختمان حفظ شود و همچنان زیبا بماند. پس در این مورد پیچی که استفاده می‌شود بسیار مهم است.

سوال :

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان کثیف کاری دارد؟

سنگ نمای ساختمان

سنگ نمای ساختمان

این مورد طبیعی است که بعد از این که کار پیچ و رولپلاک نما تمام شد آن قسمت‌هایی که با دریل سوراخ شده است به صورت گرد و غبار پایین بریزد. اما به صورت معمول این مقدار آن قدر زیاد نیست که قابل توجه باشد و چون سطح دیوارهای صاف است پایین می‌ریزد. مگ در مواردی که نمای ساختمان دارای عوارضی باشد که گرد و خاک روی آن باقی بماند.

مثل برجستگی‌های دیوار در دیوارهای سنگی تراش نخورده یا با شکل سنگی خودشان. یا شکل ساختمان‌هایی که به اصطلاح رومی‌گفته می‌شود. البته در این موارد هم جای نگرانی نیست و معمولا با اولین باران و باد از بین می‌رود و روی سطوح باقی نمی‌ماند. اگر باز هم این راضیتان نکرد در نوبت بعدی شستشوی نمای ساختمان این مورد کالا بر طرف می‌گردد.

و حالا بهترین سوال :

آیا متخصصان پیچ و رولپلاک نما دل شیر دارند؟

یکی از چیزهای جالبی که از متخصصین کار با راپل و طناب مکررا شنیده می‌شود این است که وقتی آن بالا هستند ترشح آدرنالین در بدن آن‌ها بسیار بالا می‌رود. این ترشح آدرنالین یک نواخت بودن کار با طناب را برای آن‌ها از بین می‌برد. جالب اینجاست که وقتی فردی یک کار را زیاد انجام می‌دهد برایش عادی می‌شود و پس از مدتی جذابیتش کم می‌شود.

اما برای کسانی که کار با طناب را تجربه می‌کنند این طور نیست. نه این که عادی نشود، بلکه این عادی شدن باعث نمی‌شود هیجانش از بین برود.

البته به کارگیری موراد کامل ایمنی و استفاده از لوازم استاندارد این رشته اجتناب ناپذیر است و یک کار بسیار لازم و واجب. متخصصین سازه لوکس هم از این قاعده مستثنا نیستند و نهایت اینی را به کار می‌گیرند. اما این کار هرگز برایشان تکراری نمی‌شود و این تکراری نشدن باعث می‌شود با عشق تمام کار کنند. نتیجه این عشق هم در کار مشخص است و تجربه‌های کاری ما و پروژه‌هایی که انجام داده ایم گویای همین عشق به کار است.

هم چنین بخوانید : انواع نمای ساختمان

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاکپیچ و رولپلاک نما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.