تمیز کردن نما همانند خانه تکانی پر اهمیت است

تمیز کردن نما

تمیز کردن نما


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

روش تمیز کردن نما

اگرچه اطمینان حاصل کردن از ظاهر و دکوراسیون داخلی دفتر کار مهم است، اما رسیدگی به نما و نماشویی ساختمان تجاری نیز به همان اندازه (و شاید بیشتر!) مهم است.

یک ظاهر زیبا برای ساختمان شما می تواند باعث شود تصویر خوبی از کسب و کار شما در ذهن مراجعینتان نقش ببندد. داشتن یک نمای ساختمان زیبا باعث می شود شما حرفه ای و معتبر به نظر برسید.

برعکس، نمای نامناسب و که در حفظ و نگهداری آن غفلت شده می تواند بر اعتبار کسب و کار شما تأثیر منفی بگذارد و مشتریان بالقوه و حتی کارمندانتان را نسبت به جوّ ساختمان دلسرد کند!  علاوه بر این، این موضوع می تواند ارزش املاک شما را کاهش دهد.

از آنجا که ساختمانها هر روز در معرض عوامل طبیعی و آلاینده های مختلف قرار می گیرند، بهتر است که شما هر چند وقت یکبار نماشویی ساختمان را در دستور کار قرار دهید.

تمیز کردن نما

مواد شوینده سنگ نما به همراه آب

استفاده از آب برای تمیز کردن نمای ساختمان شما روش های مختلفی می تواند داشته باشد. سه روش مبتنی بر آب وجود دارد که می توانید آنها را در نظر داشته باشید:

  • شستشو با فشار زیاد
  • خیساندن
  • شستشوی بخار

شستشوی نمای ساختمان با واترجت

استفاده از آب که معمولاً برای نماشویی ساختمان به کار میرود اغلب شستشوی با فشار زیاد است که در آن سطح خارجی ساختمان با اسپری کردن آب به صورت پر فشار و یا با فشار متوسط شسسته می شود. ابتدای شستشو معمولاً از فشار کم برای شستشو استفاده می شود و رفته رفته با توجه به ذخامت کثیفیِ نما فشار آب افزایش داده می شود. برای قسمت هایی از نما که به راحتی تمیز تمی شوند از فرچه های مخصوص استفاده می شود. مواد شوینده غیر یونی نیز ممکن است به آب اضافه شوند تا آلودگی های بر پایه روغن را از بین ببرند.

سوال : نماشویی ساختمان فقط با واترجت انجام می شود و یا روش های مختلفی وجود دارد؟

برای پاسخ این سوال بخوانید : روش های نماشویی ساختمان 

آبپاشی سنگ نما

خیساندن یکی دیگر از روش های مبتنی بر آب است که در آن سطح – به ویژه مناطقی که در معرض باران نیستند – به مدت چند روز آب پاشی می شوند. این کار برای شل شدن دوده و پوسته های سرسخت آلودگی انجام می شود. خیساندن به دلیل ماهیت نسبتاً لطیف آن در مقایسه با سایر روش های نماشویی، برای نما های ظریف و باستانی بسیار ایده آل است.

شستشوی شیشه و نما با بخارشوی

سرانجام، بخار شویی شامل استفاده از آب گرم در فشارهای بالا برای از بین بردن رسوبات و کثیفی های ذخیم است. این روش معمولا کمتر استفاده می شود، اما یک گزینه عالی برای تمیز کردن نماهای سنگی است که به مواد شوینده حساس هستند.

 تمیز کردن نما توسط شوینده های شیمیایی

در مقایسه با روش های مبتنی بر آب که در بالا ذکر شد، پاک کننده های شیمیایی برای از بین بردن آلودگی و همچنین رنگ، پوشش ها و لکه های فلزی موثرتر هستند. دو نوع پاک کننده شیمیایی وجود دارد:

  • پاک کننده های مبتنی بر اسید – مناسب برای تمیز کردن آجر و تراکوتای بدون لعاب و همچنین بتن و گرانیت.
  • پاک کننده های قلیایی – مناسب برای تمیز کردن سنگهای ماسه سنگ آهک، سنگ مرمر و گچ.

پاک کننده های شیمیایی باید قبل از اینکه با آب شسته شوند مدتی روی نما بمانند. پس از اینکه مواد شوینده به اندازه کافی روی لکه ها قرار گرفت، نما با آب شستشو داده می شود.

نماشویی ساختمان تجاری را در چه زمان هایی انجام دهیم؟

از آنجا که یک ساختمان تجاری مورد قضاوت مشتری قرار میگیرد باید حداکثر 4 روز یا دو ماه یک بار تمیز شود. البته این نرخ برای شهرهای شلوغ و پایتخت است. در سایر شهر ها میتواند دیر به دیرتر انجام شود. ولی در کل نماشویی ساختمان تجاری بسیار مهم تر است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان های انجام نماشویی بهتر است این مطلب را بخوانید : تمدید نماشویی ساختمان تجاری

ماندگاری نماشویی ساختمان مسکونی

برای یک ساختمان مسکونی در پایتخت یا شهرهای شلوغ به صورت متوسط هر 3 الی 6 ماه مناسب است که نماشویی شود. البته بستگی دارد به موقعیت آن و دور و نزدیک بودنش به مکان های بسیار شلوغ و اتوبان ها.

خدمات نماشویی

حفظ نمای بیرونی ساختمان اداری شما به شما کمک می کند تا برای کسب و کار خود چهره و جلوه ی خوبی ایجاد کنید.  با توجه به اهمیت این مسئله، لازم است که برای نماشویی ساختمان خود با یک شرکت نماشویی متخصص مانند سازه لوکس همکاری داشته باشید تا نمایی پاکیزه و زیبا و زنده داشته باشید.

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.