رنگ آمیزی نما و نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان شامل چند بخش است؟

نقاشی نمای ساختمان شامل چند مرحله کلی می‌شود:

  1.  ابتدا تمیز کردن سطوح از مواد اضافی
  2. شستن نمای ساختمان با واتر جت و غیره
  3. ترمیم نمای ساختمان از موارد تخریب شده
  4. زدن مرحله اول رنگ یا همان آستر
  5. زدن مرحله نهایی رنگ

در مرحله نخست نمای ساختمان از زوائد پاک می‌شود:

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

باید ابتدا به ساکن قبل از این که کار را شروع کنیم مرحله پاکسازی زوائد را به درستی انجام دهیم. این بدین خاطر است که بعدا این قسمت های زائد کنده نشود و باعث کنده شدن رنگ نمای ساختمان نشود. این پاسکازی از زوائد غیر از شستشوی نمای ساختمان است. راجع به شستشوی نمای ساختمان در جای خود توضیحات کامل را خواهیم داد.

اگر مثالی از این زوائد بزنیم منظور ما را درست متوجه خواهید شد. مثلا یکی از این زوائد دودکش های بلا استفاده قدیمی است که از نمای ساختمان بیرون زده. به هر حال نباید ظاهر ساختمان بعد از این نقاشی نمای ساختمان شامل این موارد باشد. اگر باز هم بخواهیم از این موارد مثال بزنیم پیچ و رولپلاک روی نمیا ساختمان که بدون استفاده مانده است را باید بگوییم.

حال شما موارد دیگر را در ذهن خود بیاورید. هر چیزی که در نمای ساختمان باشد و بدون استفاده مانده باشد زائد است. چرا تا این حد مته به خشخاش می‌گذاریم؟ به دلیل این که می‌خواهیم وقتی کار نقاشی نمای ساختمان تمام شد شاهد درخشش به تمام معنای آن باشیم.

حالا خود شما می‌توانید به کارشناسان ما آن زوائدی را که مد نظرتان است بگویید تا آن را رفع کنند.

 


مرحله دوم، شستشوی نمای ساختمان:

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

اگر تا به حال عملیات نقاشی نمای ساختمان را دیده باشید می‌دانید که این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مرحله باید چربی‌ها، گرد و غبارها دوده‌های چندین و چند ساله چسبیده به در و دیوار پاک می‌شود. همین طور شوره هایی که بر اثر رطوبت یا چیزهای دیگر در بدنه ساختمان نقش بسته یا هر چیزی که کثیفی به حساب بیاید شامل این شستشوی نمای ساختمان در این مرحبه می‌شود.

اگر این مرحله به خوبی انجام شود تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی و درخشندگی ساختمان بعد از تقاشی نمای ساختمان می‌گذارد. غیر از زیبایی روی سریع پیش رفتن کار هم تاثیر بسزایی دارد.

 


ترمیم و سالم سازی نمای ساختمان:

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

درست مثل دیوار معمولی که به هنگام رنگ آمیزی نیاز به بتونه کاری دارد نمای ساختمان هم همینطور است. در این مرحله باید ترک ها و ناهمواری های سطح نمای ساختمان برطرف شود. به قول نقاش ها یک بتونه کاری خوب می‌تواند باعث شود سطح دیوار مثل آینه برق بزند. به عقیده خیلی ها این مرحله بیش از هر مرحله دیگر دارای اهمیت است.

اما یک تفاوت کلی بین نقاشی دیوار با نقاشی نمای ساختمان وجود دارد و آن هم در این مرحله است. در حالی که دیوار معمولی را بتونه کاری می‌کنند برای از بین بردن ترک های نمای ساختمان چسب به خصوصی وجود دارد.

غیر از این باز هم به جنس مواد تشکیل دهنده دیوار هم دقت می‌شود. یعنی با مواد مختلف را برای ترک گیری نمای ساختمان بر اساس مواد تشکیل دهنده دیوار انتخاب می‌کنند.

متخصصین سازه لوکس روی این مرحله حساسیت ویژه ای دارند. چرا که ممکن است اگر دقت لازم به کار نورد نقاشی نمای ساختمان یک سال هم دوام نیاورد. پس این ترمیم بسیار مهم است.

 


 

رنگ اولیه یا همان آستر رنگ:

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

اگر حتی یک بار هم در عمر خود رنگ کاری را دیده باشید با مفهوم آستر به خوبی آشنا هستید. در نقاشی نمای ساختمان در این مرحله از پرایمر استفاده می‌شود. این ماده بسیار غلیظ است و و کاملا سفید رنگ. کار و عملیاتی هم که انجام می‌دهد این است که باعث می‌شود ساختمان دیگر شوره نزند. این ماده کار بسیار مهمی را انجام می‌دهد چون شوره زدن باعث خرابی زودهنگام رنگ ساختمان می‌گردد.

درست و تمیز کار کردن در این مرحله باعث می‌شود شما یک کار لوکس و زیبا را از متخصصین سازه لوکس تحویل بگیرید.

 


رنگ نهایی نمای ساختمان:

نقاشی نمای ساختمان

نقاشی نمای ساختمان

این مرحله معمولا ساده ترین قسمت کار است. البته برای کسانی که مراحل قبلی را به خوبی و با دقت انجام داده باشند. البته تصور نکنید که کاملا راحت است، بلکه در نوع خود بسیار سخت است؛ اما از سایر مراحل ساده تر است. چون پس زمینه کار است که باعث می‌شود کار به اصطلاح سکه در بیاید. در این قسمت باید با ظرافت تمام نقاشی نمای ساختمان را تکمیل کرد. بیشتر اوقات این مرحله از رنگ آمیزی نمای ساختمان با رنگ پلاستیک انجام می‌شود. البته این مصطلح است و بیشتر مردم به رنگ های پایه آب می‌گویند “رنگ پلاستیک”.

چند نوع رنگ نمای ساختمان داریم؟

  1. رنگ های دارای بافت که بسیار هم زیبا هستند و جالب از کار در می‌آیند
  2. رنگ های ساده و بدون هیچ بافت خاصی

 

بهترین رنگ نقاشی نمای بیرونی ساختمان

اکریلیک

اکریلیک یکی از بهترین و محبوب ترین رنگ های ساختمانی است که برای تمامی سطوح و بخش های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ نما بسیار بادوام بوده و بهترین گزینه برای مکان های پربارش به شمار می رود. اکریلیک با تنوع رنگی بالای خود توانسته جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهد. این رنگ بسیار براق بوده و به راحتی می توان آن را شستشو داد و مانند اول آن را زیبا و چشم نواز کرد.

رزین اکرلیک

رزین اکرلیک از دیگر رنگ نمای ساختمان است که بر دو پایه آب و روغن تولید می شود. از جمله ویژگی های مهم این رنگ ها می توان به انعطاف پذیری، براقیت، دوام بالا و عمری طولانی اشاره کرد. رزین اکرلیک قابل اجرا در تمامی نماها از جمله نمای سیمانی و گچی بوده و با قدرت پوشش دهی بالای خود می تواند زیبایی را برای نمای ساختمان شما به ارمغان بیاورد.

رنگ روغن

رنگ روغن بر پایه حلال نفتی بوده و سرعت اجرای بالایی دارد. این رنگ مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته و برای انواع شرایط آب و هوایی مناسب می باشد. رنگ های روغن بسیار براق هستند و برای خشک شدن نیاز به زمان دارند. این رنگ ها در گذشته بسیار پرمصرف بودند ولی امروزه با روی کار آمدن رنگ های اکرلیک جایگاه آن ها کم رنگ تر شده است.

رنگ نانو

رنگ نانو یکی از باکیفیت ترین رنگ نمای ساختمان است که در برابر انواع شرایط جوی مقاومت هستند. این رنگ آلودگی و میکروب ها را به هیچ عنوان به خود جذب نکرده و از این رو بسیار بهداشتی می باشند. رنگ های نانو بی بو هستند و از این رو می توان آن را برای انواع نمای ساختمان استفاده کرد. رنگ نمای نانو اغلب برای بیمارستان ها مکان هایی که نیاز به بهداشت و مراقبت های بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ بافت دار دیگر چیست؟

رنگ بافت دار

رنگ بافت دار

اگر دقت کرده باشید بعضی اوقات همراه با رنگ‌هایی که در نمای ساختمان به کار می‌رود که مانند رنگ معمولی صاف و یک دست نیست. در رنگ های بافت دار از شن های ریز یا قطعات بسیار ریز پلاستیک یا پلی استر استفاده می‌شود. این همراه بودن مواد ذکر شده باعث ایجاد افکت های بسیار زیبا روی رنگ نمای ساختمان می‌شود. این زیبایی می‌تواند ساختمان شما را منحصر به فرد کند، به طوری که در یک کوچه یا خیابان کاملا شاخص باشد.

از انواع قدیمی رنگ بافت دار می‌توان به کنیتکس هم اشاره کرد. البته کنیتکس ساده تر و پیش پا افتاده ترین حالت آن به شمار می‌رود. انواع بسیار زیباتر از رنگ های بافت دار در نقاشی نمای ساختمان به کار می‌رود.

البته همیشه این طور نیست که رنگ های بافت دار زیباتر باشند. بسیاری از اوقات دیده می‌شود که رنگ های ساده چنان جذابیتی به وجود می‌آورند که چشم را مبهوت می‌کنند.

برای گرفتن قیمت حق الزحمه از فرم ابتدای صفحه استفاده کنید. بعد از پر کردن فرم در اسرع وقت کارشناس به محل اعزام خواهد شد.

یا با شماره 09120478013 تماس بگیرید