تمیز کردن نمای ساختمان کار هر کسی نیست!

تمیز کردن نمای ساختمان

تمیز کردن نمای ساختمان


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

خودم می توانم تمیز کردن نمای ساختمان را بر عهده بگیرم؟

تمیز کردن نمای ساختمان به این دلیل بسیار مهم است که زیبایی نمای ساختمان کسب و کارتان بیش از چیزی که فکر کنید اهمیت دارد. داشتن نمای زیبا و پاکیزه در ناخودآگاه مراجعینتان این فکر را به وجود می آورد که شما اهمیت زیادی برای کسب و کارتان قائل هستید.

خبر خوب این است که خودتان هم می توانید نمای ساختمان خود را تمیز کنید. با این حال، شایان ذکر است که این کار می تواند برای شما دشوار و وقت گیر باشد. همچنین اطمینان حاصل کردن  از داشتن تجهیزات مناسب برای تمیز کاری، محلول های تمیز کنند مناسب و لباس مناسب قبل از شروع کار بسیار مهم است. همچنین باید این نکته را هم در نظر گرفت که تمیز کردن نمای ساختمان در واقع کاری است که در ارتفاع انجام می شود بنابراین ضروری است که مراقب سلامتی خود باشید و نکات ایمنی  را همیشه جدی بگیرید.

اگر دوست دارید نکاتی در مورد تمیز کردن نمای ساختمان را یاد بگیرید، حتماً به ادامه ی مطلب توجه کنید. در اینجا سه ​​مورد از محبوب ترین انواع نما وجود دارد و برای شما نکاتی مبنی بر اینکه چگونه می توانید این نما ها را تمیز کنید برای شما آورده شده است.

شستشوی نما شیشه ای

شستشوی نما شیشه ای

تميز كردن شيشه ساختمان

 • برای تمیز کردن شیشه در نما، یک شوینده معمولی یا یک محصول تمیز کننده مناسب شیشه را به آب اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.
 • یک حوله یا پارچه مخصوص برش داده شده را به مخلوط تمیز کننده آغشته کنید و آن را آماده کنید برای شروع کار نماشویی ساختمان.
 • جاهای مختلف نمای شیشه ای را به مواد شوینده آغشته کنید.
 • برای لکه های روغنی و کثیف، الکل ایزوپروپیل یا استون را به پارچه ای تمیز و نرم آغشته کنید و به وسیله ی آن لکه را پاک کنید.
 • برای از بین بردن باقیمانده دیگر کثیفی ها، محل مورد نظر را با سوسپانسیون اکسید سریم کمی صیقل دهید.
 • نما را با دقت بشویید و مراحل بالا را تکرار کنید تا کل نما کاملاً تمیز شود.

موارد ذکر شده در بالا نحوه شستشوی نمای شیشه ای را به صورت موردی توضیح داده است. اما هر نما روش منحصر به فرد خودش را در شستشو دارد.

برای مشاهده نماهای مختلف در ساختمان ها و نحوه نماشویی آن ها بخوانید: انواع سبک نمای ساختمان 

شستشوی نما سنگی

شستشوی نما سنگی

مواد شوینده سنگ نما چیست؟

 • یک مقدار سرکه یا مایع صابون را داخل ظرف به آب گرم بریزید تا یک محلول شوینده ملایم ایجاد شود.
 • اسفنج یا برس نرم را به مخلوط آغشته کرده و آن را به خوبی بچلانید.
 • برس یا اسفنج را روی سنگ بکشید، سپس محل را با آب تمیز بشویید تا از شر کف های باقی مانده از صابون خلاص شوید.
 • برای اینکه سریع تر به نتیجه برسید، می توانید از یک ابزار چرخشی برس گردان با سرعت متوسط ​​برای تمیز کردن نمای ساختمانتان استفاده کنید.
 • مراحل بالا را تکرار کنید تا کل نما تمیز شود.

 

شستشوی نما چوبی

شستشوی نما چوبی

خدمات شستشوی نمای چوبی

 • هرگونه خزه یا جلبکی که ممکن است در نما وجود داشته باشد را بردارید.
 • مقداری مایع صابون ظرف به آب گرم اضافه کرده و با هم مخلوط کنید.
 • برای استفاده از محلول تمیز کننده از برس نرم و فرچه ای استفاده کنید.
 • با توجه به مناطقی از نما که خیلی آلوده هستند، چوب را به آرامی با فرچه مالش داده تا هرگونه آلودگی از بین برود.
 • محل را با آب تمیز بشویید و مراحل بالا را تکرار کنید تا کل نما تمیز شود.

 

هم چنین بخوانید : تاثیر نماشویی در چه مواردی است؟ 

شستشوی نما

شستشوی نما

شرکت شستشوی نما

اگر فکر می کنید که تمیز کردن نمای ساختمان توسط خودتان کاری سخت و دشوار است، می توانید از تیم سازه لوکس بخواهید که نمای ساختمانتان را به طور حرفه ای تمیز کند. چه به تمیزکاری نمای چوبی نیاز داشته باشید و چه نمای شیشه ای یا سنگی، استخدام یک متخصص شستشوی نما به این معنی است که دیگر نیازی نیست نگران به خطر انداختن ایمنی خود و یا آسیب دیدن نمای ساختمان خود باشید. همچنین با این کار در وقت خود به شدت صرفه جویی خواهید کرد. در آخر کار هم متوجه می شوید که نتیجه ی شستشوی نما بهتر از چیزی شده که خودتان می توانستید انحام دهید.


تجهیزات نماشویی سنگ ساختمان

یکی از مزایای استفاده از یک تیم متخصص برای نماشویی ساختمان شما، به کار بردن جدید ترین تجهیزات برای شستشوی نما است. یک متخصص نماشویی ساختمان همچنین از راه حل های شستشوی تخصصی و همنین به روزترین تکنیک های شستشو استفاده خواهد کرد.

به طور کلی برای شستشوی نمای شیشه ای از ابر و تی استفاده می‌شود. برای شستن نمای سنگی از واترجت و برای شستشوی نمای آجری از واترجت و یا سندبلاست استفاده می‌شود.

سوال : به نظر شما سوا از زیبایی ساختمان، نماشویی چه تاثیری در خرید و فروش خانه ها ایفا میکند؟

برای مشاهده پاسخ مراجعه کنید به : تاثیر نماشویی در فروش خانه 

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.