نمای ساختمان

نمای ساختمان


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

 نمای ساختمان های تجاری به چند دسته تقسیم می شوند؟

نمای ساختمان علاوه بر زیبایی، به شدت روی وضعیت داخل ساختمان نیز تأثیر گذار است. انتخاب نمای مناسب تعیین کننده عایق سرما و گرما و همچنین میزان نور داخل ساختمان و تهویه طبیعی است. علاوه بر این، نما یک جلوه ی مهم از کسب و کار شما و پرستیژ شما است، چرا که اولین چیزی که در هنگام ورود به مجموعه شما نظر مردم را جلب می کند، نما است. به همین خاطر است که محافظت از نما در برابر آلودگی و تخریب شدن بسیار مهم است. اصولاً دو روش اصلی برای حفاظت از نمای ساختمانتان، استفاده از ” پیچ و رولپلاک سنگ نما ” و همچمنین نماشویی ساختمان است. حال به معرفی انواع نمای ساختمان های تجاری می پردازیم.

نمای ساختمان - نمای استیل

نمای ساختمان – نمای استیل

نمای استیل گالوانیزه

از انواع مختلف نمای فولادی در سیستم های نمای ساختمان مدرن می توان به ورق های فولادی و پانل های کامپوزیت (ساندویچی)، پانل های کاست تخت و محکم با لبه های تاشو، دیوارهای پر از فولاد سبک، بخش های فولادی توخالی، سیستم های پشتیبانی از شیشه های فولاد ضد زنگ و… را نامبرد.نمای استیل قابلیت پیاده سزی انواع رنگ ها را روی خود دارد.  همچنین حد اقل بار را بر روی ساختمان می گذارد.

همچنین نصب آن آسان تر است. از آنجا که فولاد غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر آسیب است، نمای استیل هم عایق حرارتی است و هم در مقابل طوفان و عامل طبیعی مقاومت بالایی دارد.

برای مشاهده عکس های بیشتر نمای استیل و نماهای دیگر کلیک کنید : عکس انواع نمای ساختمان

نمای ساختمان - نمای پرده ای

نمای ساختمان – نمای پرده ای

نمای کرتین وال

دیوار پرده ای نام عمومی است که به سیستم های روکش فلزی سبک یا روکش های لعاب داده شده نسبت داده شوه است که به روکش سنگی یا یک فاشیای بزرگ کاشی کاری شده متصل شود تا ظاهر آن به یک نمای پاره ای شبیه شود.

نمای ساختمان - نمای سفالی

نمای ساختمان – نمای سفالی

نمای آجر سفال

نماهای سفالی چیزی جز صفحات ساخته شده از سفال نیست که می تواند روی دیوارهای خارجی یا نمای هر ساختمان پوشانده شود. اگرچه نما های مبتنی بر شیشه و آلومینیوم اخیراً در بیشتر ساختمان های مدرن استفاده شده است، اما نما های سفالی مانند آجرهای روکش دار یا کاشی های نمای سفالی برای سالها مورد استفاده بوده است.

از آنجا که آنها از سفال ساخته شده اند، وقتی در مجاورت آب و هوا قرار می گیرند بسیار مقاوم می شوند و ده ها سال دوام می آورند.

اما شستشوی نمای آجر سفال، با سایر نماها متفاوت بوده و باید به نحوه دیگری انجام شود. به همین علت پیشنهاد می دهیم حتما بخوانید :

شستشوی نمای آجر سفال 

نمای ساختمان - نمای استیل و شیشه

نمای ساختمان – نمای استیل و شیشه

نمای اسپایدر شیشه ای

فولاد و شیشه مواد به لحاظ کارایی با هم هم‌افزایی دارند و اغلب در نما و سقف ساختمانهای چند طبقه استفاده می شوند. صفحات شیشه ای به طور کلی توسط عناصر فولادی عمودی جداگانه به قاب اصلی سازه ساختمان که ممکن است داخلی یا خارجی ساختمان باشد، پشتیبانی می شوند. بخشهای فولاد ضد زنگ و فولاد توخالی اغلب در ترکیب با شیشه استفاده می شود.

نمای ساختمان - نمای دو لایه

نمای ساختمان – نمای دو لایه

نمای دو پوسته

این نما از دو لایه شیشه تشکیل شده است که برای کاهش مصرف انرژی ساختمان استفاده می شود.  این نوع نما دارای تنوع زیادی در چیدمان است. با حفره هایی که در ای نما قابل ایجاد شدن است، می توان یک جریان تهویه طبیعی را در داخل ساختمان به راه انداخت. این نما روشنایی و گرمای نور خورشید را به داخل ساختمان هدایت می کند.

نمای ساختمان - نمای آلومینیوم کامپوزیت

نمای ساختمان – نمای آلومینیوم کامپوزیت

نمای کامپوزیت آلومینیومی

روکش فلزی کامپوزیت آلومینیوم (ACP) اصطلاحی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و صفحات مسطحی را داراست که از پیوندهای هسته ترموپلاستیک بین دو ورق آلومینیوم تشکیل شده اند. ACP اغلب برای روکش خارجی ساختمانها (نمای ساختمان) استفاده می شود. مزیت اصلی ACP این است که علی رغم سبک بودن بسیار سخت و محکم است.

با توجه به توانایی رنگ آمیزی آلومینیوم به هر رنگ، ACP ها در طیف گسترده ای از رنگ های فلزی و غیر فلزی و همچنین الگوهایی تولید می شوند که از مواد دیگر مانند چوب یا سنگ مرمر تقلید می کنند. کاربردهای ACP فقط به روکش خارجی ساختمان محدود نمی شود. آنها می توانند در هر نوع پوشش روکش، پارتیشن، سقف کاذب و غیره استفاده شوند.

لزوم نماشویی ساختمان تجاری در زمان های مشخص

از آنجا که یک ساختمان تجاری مورد قضاوت مشتری قرار میگیرد باید حداکثر 4 روز یا دو ماه یک بار تمیز شود. البته این نرخ برای شهرهای شلوغ و پایتخت است. در سایر شهر ها میتواند دیر به دیرتر انجام شود. ولی در کل نماشویی ساختمان تجاری بسیار مهم تر است.

اگر ساکن تهران هستید، برای سفارش خدمات نماشویی کلیک کنید : نماشویی در تهران 

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.