نمای ساختمان های تجاری را بشناسیم

نمای ساختمان

نمای ساختمان


تیم سازه لوکس متشکل از متخصصین در زمینه تعمیر و نگهداری نما اعم از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نورپردازی نما، نماشویی ساختمان، نصب توری مرغی، آب بندی نما و پوشاندن درز انقطاع ساختمان شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند:

نمای فروشگاه تجاری

در پست قبل در مورد اهمیت نما و همچنین اهمین داشتن یک نمای سالم و زیبا با شما سخن گفتیم. همچنین اهمیت استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان  را برای شما بیان کردیم. اینک به ادامه ی مطلب می پردازیم تا انواع نمای ساختمان های تجاری را برای شما شرح دهیم.

نمای ساختمان - نمای سایه خورشیدی

نمای ساختمان – نمای سایه خورشیدی

نمای صفحات خورشیدی

نمای سایه خورشیدی نوعی کنترل نما برای کنترل نور خورشید است که می تواند برای بهینه سازی میزان افزایش گرمای خورشید و نور مرئی وارد شده در یک ساختمان استفاده شود. این امر می تواند تأثیر بسزایی در مصرف انرژی ساختمان و همچنین آسایش حرارتی و بصری ساکنین داشته باشد و در برابر گرما در روزهای گرم و آفتابی از ورود گرما تا حدی جلوگیری کند. طیف گسترده ای از سیستم های سایه خورشیدی وجود دارد که ممکن است به عنوان بخشی از نمای ساختمان مورد استفاده قرار گیرند و در آن گنجانده شوند.

نمای ساختمان - نمای شیشه ای

نمای ساختمان – نمای شیشه ای

نمای استین گلاس

نمای شیشه ای مدرن از متصل به 2 یا 4 پانل شیشه ای جداگانه با استفاده از براکت های فولاد ضد زنگ ساخته شده است. اتصالات به صفحات شیشه ای به طور کلی توسط براکت های فولاد ضد زنگ با واشرهای نئوپرن از طریق شیشه ساخته می شود، همانطور که در زیر نشان داده شده است. این اتصالات به دلیل حرکات حرارتی و ساختاری در فصل گرما و سرما دچار انبساط یا انقباض می شوند تا تنش های محلی روی شیشه به حداقل برسد.

یکی از معضلات نماهای شیشه ای کثیف شدن آن است و به علت ارتفاع ساختمان ها، شستشوی نما در آن ها کار راحتی به شمار نمی آید. به همین علت برای شستشوی نمای استین گلاس به صورت دوره ای از نماشویی استفاده کرد.

در ادامه بخوانید : شستشوی نمای استین گلاس

نمای ساختمان - نمای دیوار عایق بندی شده

نمای ساختمان – نمای دیوار عایق بندی شده

عایق نانو دیوار

نماهای دیواری عایق بندی شده درواقع پانل های ساندویچی فلزی کامپوزیتی یا پانل های بتونی با عایق بندی بین عناصر داخلی و خارجی بتن هستند. پانل های عایق بندی شده با فولاد اغلب در ساختمانهای یک طبقه و کم ارتفاع صنعتی استفاده می شود. پانل ها معمولاً به صورت یک طرفه (به صورت عمودی یا افقی) طراحی می شوند و متناسب با فاصله های قاب معمول استفاده می شوند، بدون پشتیبانی میانی. مواد عایق مختلفی از جمله پلی اورتان منبسط شده (PUR)، پلی ایزوسیانورات (PIR) و الیاف معدنی با طیف وسیعی از عایق، مقاوم در برابر آتش و سایر خصوصیات فیزیکی برای ساخت این نوع نما در دسترس است.

نمای ساختمان - نمای بتنی

نمای ساختمان – نمای بتنی

پانل بتنی پیش ساخته

از پانل های معماری پیش ساخته همچنین برای روکش کردن تمام یا بخشی از نمای ساختمان یا دیوارهای ایستاده ای که برای محوطه سازی، عایق صدا و دیوارهای امنیتی استفاده می شود، استفاده می شود. برخی از آنها می توانند از عناصر سازه ای بتنی پیش تنیده و پیش ساخته باشند. مناطقی که  به طور گسترده روکش سنگ تراشی شده بتنی دارند به طور طبیعی نفوذ پذیری کمی در برابر هوا دارند.

نمای ساختمان - نمای خود تمیز کننده

نمای ساختمان – نمای خود تمیز کننده

نانوپوشش‌های خودتمیزشونده

نمای خود تمیز کننده کار را برای صاحبان ساختمان آسان می کند.این نما در طولانی مدت باعث ماهش هزینه های شما برای نماشویی ساختمان می شوند. سطوح خود تمیزکننده به دلیل پوششهای فوتوکاتالیستی حاوی نانوذرات دی اکسید تیتانیوم (TiO 2 ) به یک نوع محصول مرتبط تبدیل شده اند. از نانوپوشش های خود تمیز کننده برای درمان همه چیز از بتن و سنگ، شیشه و سرامیک، منسوجات، چوب، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و پلاستیک استفاده شده است.

نمای ساختمان - نمای هوموستاتیک

نمای ساختمان – نمای هوموستاتیک

اجرای نمای هموستاتیک

نمای هوموستاتیک از یک روبان مهندسی شده، در داخل حفره یک نمای شیشه ای دو لایه تشکیل شده است. روبان از الاستومرهای دی الکتریک ساخته شده است: مواد پلیمری که می توانند با اعمال جریان الکتریکی قطبی شوند. این مواد همچنین انعطاف پذیر بوده و بباعث حفظ انرژی داخل ساختمان می شوند. هر دو طرف ماده دی الکتریک با الکترودهای نقره ای پوشانده شده است. این لایه نقره ای نور را منعکس می کند، و همچنین بار الکتریکی را در مواد پخش می کند و باعث تغییر شکل آن می شود. این به نما کمک می کند تا دما را در داخل ساختمان تنظیم کند.

نماشویی ساختمان های تجاری امری بسیار ضروری است!

از آنجا که یک ساختمان تجاری مورد قضاوت مشتری قرار میگیرد باید حداکثر 4 روز یا دو ماه یک بار تمیز شود. البته این نرخ برای شهرهای شلوغ و پایتخت است. در سایر شهر ها میتواند دیر به دیرتر انجام شود. ولی در کل نماشویی ساختمان تجاری بسیار مهم تر است.

برای اطلاع از نحوه شستشوی نمای ساختمان های تجاری بخوانید : چگونه یک ساختمان مدرن را نماشویی می کنند؟

از این که با ما در این مقاله همراه بودید سپاسگزاریم. برای گرفتن قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و قیمت نماشویی ساختمان روی عنوان آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای اعزام کارشناس برای دیدن پروژه های نمای ساختمان خود با شماره همراه 09120478013 تماس حاصل فرمایید.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.